Posíláme další krátké zprávy z Winchester College 2018

Od poslední zprávy jsme nezaháleli (a to ani o prázdninách strávených na jižním pobřeží i v slavné Cambridge,) Viktor se například nechal přemístit do posledního ročníku na výuku fyziky a sbírá vyznamenání na každém kroku.

Nedávno se zde také konala Kenneth Clark prize — soutěž v prezentaci a analýze uměleckých děl, jejíž eponym, bývalý student Winchester College, je světoznámý historik umění a prezentátor např televizního pořadu Civilisation. soutěži, v níž loni exceloval Jan Preiss, letos naprosto dominoval náš Kryštof Jirků. Ve finále presentoval mj. před ředitelem aukčního domu Sotheby’s, kde porotu  jednohznačně přesvědčil a její jednohlasný soud mu získal zlatou medaili, velikánův životopis a postup do celonárodní britské soutěže v recitaci, kde minulý týden reprezentoval (nejen) Winchester College.

Kromě toho tu užíváme bohatých akademických (např. přednášek od předních akademiků či tzv. tasktimes, kdy učitelé věnují část svého volného času, aby s vybranými studenty probrali látku do větší hloubky a šíře či pomohli jiným v porozumění již probrané látky,) i kulturních možností školy, jako třeba mnoha divadelních her, které si tu studenti připravují dvakrát do měsíce, či společenských bálů s blízkými školami.

Závěřem bychom chtěli vyřídit pozdravy Kryštofa Jirků a Honzy Preisse, kteří si tu jak vidno stále vedou excelentně a pomáhají nám, kdykoli je třeba. Od Kryštofa chceme předat mnohé díky učitelskému sboru na GJK, mj. paní Činátlové, Ph.D., jíž Kryštof vděčí za mnohé odzbrojující analytické dovednosti a vědomosti o Kostnici, s nimiž na Kenneth Clark Prize smetl konkurenci.

Srdečně zdraví


Viktor, Ondra, Kryštof a Jan