Další pozdrav z Bogoty

Hola muchachos,
jsme tu už čtvrtý týden a stále nás to tu baví. Před dvěma týdny jsme se zúčastnili školního výletu do bývalých solných dolů, ze kterých je dnes obrovský náboženský komplex s křížovou cestou, kaplemi a katedrálou. Na oběd nás škola pozvala do restaurace, kde jsme si pochutnali na slaných palačinkách a čerstvých freších (slovy paní profesorky Brožové). Inka s Viky se vydaly s jednou z rodin na rozlehlou farmu kousek od Bogoty. Pojem farma tady zřejmě znamená obrovské letní sídlo s mangovníky a řekou. V Bogotě mají celý rok kolem 18 stupňů, ale jakmile se od ní trochu vzdálíte, setkáte se i s 30 stupni. Holky se tady celý víkend koupaly v bazénu, jezdily na koni a užívaly teplého počasí. Kuba s Adamem zase víkend strávili návštěvou dvou historických městeček v horách a Matěj se svou rodinou navštívil lagunu a vesnici Guatavita. 
Minulé pondělí kluci podnikli pěší výlet na horu Monserrate, přičemž dvoukilometrový výšlap málem zahubil jejich hostitelské rodiny, které nejsou zvyklé na turistiku.
V úterý jsme navštívili českou ambasádu, kde nás zaměstnanci provedli a vysvětlili nám, jak to na ambasádě chodí. Byli jsme rádi, že jsme si po dlouhé době s někým popovídali česky a dozvěděli jsme se více o politické situaci v Kolumbii. Náš poslední víkend jsme všichni strávili procházkami po centru Bogoty a nákupy suvenýrů. Teď si užíváme naše poslední dny ve škole a v pátek ráno odlétáme zpátky do Prahy. La estancia en Bogotá era chévere.
¿Listo? Chao
Matěj+Inka+Viky+Kuba+Adam

Druhý pozdrav
Ahoj všichni v Praze!
Opět zdravíme z Bogoty! Druhý týden školy máme za sebou. Ve čtvrtek a v pátek proběhl festival tanců a kultury. Kromě krásných tradičních skupinových tanců jsme viděli i moderní choreografie, klasické latinské písně a mnoho dalších vystoupení.
Původně jsme se festivalu měli také zúčastnit, nicméně jsme situaci přehodnotili a ukázku našich tanců přesunuli na jiný termín. O víkendu jsme s hostitelskými rodinami slavili Kubovy narozeniny krásným obědem a party, kterou s nebývalou radostí zařídila jeho hostitelská rodina. Jsme překvapeni, jak rádi nás zapojili do svých domácností a jak dobře s nimi vycházíme. Krom nedělní oslavy někteří z nás vyrazili na kolumbijský venkov, kde si užili sobotních hostin v krásné přírodě. Matěj také navštívil dva místní koncerty, Viky si zkusila golf a po něm zaslouženou návštěvu wellnessu. Stále unaveni po záživném víkendu jsme si v pondělí po škole, ve které jsme zažili  dlouhé vyučování, museli řádně odpočinout. Dnes ráno jsme ve škole, která vypadá spíš jako botanická zahrada, zřídili místní alternativu péčka, kde při volných chvílích odpočíváme. To je zatím vše, ozveme se zase za týden! 
 
Viky, Inka, Adam, Matěj a Kuba

První pozdrav

Ve čtvrtek 20.10.2022 ve čtyři ráno jsme po dlouhém letu s přestupem v Torontu přistáli v Bogotě. Na letišti nás s nadšením přivítala paní profesorka Brožová a naše hostitelské rodiny, které jsme již znali. První dny jsme odpočívali po náročné cestě v našich nových domovech.V sobotu se v krásném areálu školy konala slavnost na téma Día de las familias (Den rodin). Škola se nachází uprostřed hor, na které se dá vylézt a pozorovat školu z výšky. V horách pramení říčka, která protéká areálem školy a končí vodopádem do jezera, na kterém plují labutě. Španělština je všude kolem nás a pomalu začínáme rozumět či odpovídat. O víkendu nám rodiny naplánovaly různé aktivity, třeba výlet na horu Monserrate, odkud je výhled na celou , nebo projížďku po městě na kole. Rodiny jsou přátelské a pohostinné, stále nám připravují různá kolumbijská jídla jako například arepas, empanadas nebo tamal. Za zmínku stojí také obrovská nabídka čerstvého ovoce, které u nás nemáme. Nejvíce nám chutná granadilla, kterou tady jíme snad každý den. Od příletu nás nepotkaly žádné problémy, ani ty zažívací:-)

Brzy se zase ozveme!

Matěj, Kuba, Adam, Viky a Inka