Průzkum HV – co rádi posloucháme

V minulých dnech proběhl mezi studenty hudební výchovy napříč všemi ročníky průzkum, zabývající se hudebními preferencemi v rámci různých žánrů. Výsledkem je několik playlistů, které Vám postupně zprostředkujeme. Věříme, že v současných poněkud bezútěšných dnech Vám mohou přinést alespoň trochu radosti.

Díky tomu, že studenti naší školy mají široký záběr a dobrý vkus, najdete na seznamech klasické hity a prověřené interprety z mnoha žánrů, ale narazíte i na hudbu méně známou i zcela novou. Playlisty tak mohou sloužit nejen jako doporučení a rychlá pomoc, když chcete sáhnout po kvalitní hudbě, ale i jako inspirace a možnost objevování nového.

Ať Vám slouží k zábavě, odpočinku i k cestám za novými hudebními zážitky, to přejí všem studenti a kantoři Gymnázia Jana Keplera.

Z koncertních síní

Jako první Vám nabídneme výběry z oblasti klasické hudby; zde se největší popularitě těší klasičtí mistři, ať už to jsou velikáni české národní školy Dvořák a Smetana, nebo přední tvůrci baroka (Vivaldi, Bach), klasicismu (Mozart, resp. Beethoven) a 19. století (Chopin, Bizet, Grieg, Čajkovskij). Níže uvádíme prvních dvanáct příček:

1. Antonín Dvořák
2. Bedřich Smetana
3. Ludwig van Beethoven
4. Antonio Vivaldi
5. Wolfgang Amadeus Mozart
6. Johann Sebastian Bach
7. Claude Debussy
8.-10. Fryderyk Chopin
George Bizet
Ludovico Einaudi
11.-12. Edvard Grieg
Petr Ilijič Čajkovskij

Připravili jsme pro Vás dva výběry skladeb – jednak toho skutečně nejoblíbenějšího, kde najdete skladby právě výše zmíněných autorů. Zároveň jsme vytvořili další playlist ze skladeb, které se ve Vašich odpovědích objevili také, byť ne tak hojně zastoupené, nicméně i tak stojí za pozornost. Vznikl tak výběr zejména pro ty, co by rádi objevovali novou hudbu.

Přejeme příjemný poslech.

Best Of

Objevujte