První pozdrav z Downe House 2017

Hiya naši drazí Čechoslováci,
Prší vám tam u vás hodně? U nás ani moc ne. Zato práce už máme až nad hlavu. Naštěstí na ní máme plno času, jelikož sociální sítě jsou zablokované až do šesté hodiny večerní. Eseje, četba, zakládání vlastní firmy, vyšívání, no znáte to. A po škole hurá do tělocvičny, na skotské tance nebo degustaci vína a sýrů v rámci Cheese Society. Každá aktivita má vlastní specializovanou učebnu/studio, takže si určitě dovedete představit, jak velké to tu musí být. Naštěstí je tu plno milých spolužaček ochotných nás odtáhnout kamkoliv, kde máme zrovna být. Ptáte se, podle čeho poznají, že nejsme místní? Je to snadné – usmíváme se. Všichni se starají o to, abychom neměly ani chvilku na stýskání. Tak třeba v neděli nás vzali na střílení hliněných holubů. Typická místní zábava, zdá se. 
A teď už k tomu podstatnému – zdejší jídlo si nemůžeme vynachválit! Ještě že to všechno vypotíme otevíráním neuvěřitelného množství požárních dveří. Požáry se tu vůbec berou dost vážně, v příštích několika dnech nás prý čeká cvičný poplach. Doufáme, že to nebude v noci, jelikož spánek je asi to jediné, čeho se nám nedostává, alespoň ne v dostatečné míře. A samozřejmě nám chybíté vy, naši milí Kepleráci!
Ze země čaje a sušenek vás z celého srdce zdraví
Anežka M. a Adriana S.
P.S.: Kdybyste se chtěli dozvědět něco víc o našich dobrodružstvích v zemi Brexitu, rozhodně navštivte naši facebookovou stránku KeplerExit – www.facebook.com/KeplerExit, kam budeme postupně přidávat naše postřehy.