Rakouský ples 2019, informační schůzka 5. 9. 2018!

Spolek Rakušanů v ČR, pořadatel Rakouského plesu v Praze, žádá o spolupráci studentů naší školy při organizaci slavnostního Otevření 19. Rakouského plesu, který se bude konat 18. 1. 2019 tradičně v krásných prostorách paláce Žofín.

Rakouský ples je považován za jeden z nejprestižnějších plesů pražské plesové sezóny. Navazuje na tradici vídeňských plesů a do Prahy každoročně přináší kousek vídeňské plesové atmosféry. Vedle toho přispívá Rakouský ples k posilování česko-rakouských a vůbec mezinárodních vztahů, kdy mezi hosty nechybí osobnosti z české i rakouské politické, kulturní, umělecké i podnikatelské sféry. Více informací o našem plese je k dispozici na webové stránce http://www.ballderoesterreicher.cz/cs/cs a http://www.ballderoesterreicher.cz/cs/cs/otevreni-plesu

Součástí slavnostního zahájení plesu je velkolepé předtančení mladých párů, na němž se každoročně podílí studenti nejlepších pražských středních škol a gymnázií (Gymnázium Jana Nerudy, Gymnázium Thomase Manna, PORG, Německá škola a Rakouské gymnázium). To přináší mladým lidem příležitost navázat nová přátelství, naučit se společenskému tanci a vystupování a zúčastnit se jedinečné, prestižní společenské události, na níž jim zůstane mnoho hezkých vzpomínek. Nabídka je pro studenty 2. – 4. ročníků resp. R6 – R8.

Pro účastníky slavnostního otevření plesu je každoročně zdarma připraven:

  • Taneční kurz I. (Kurz klasického tance, 8 – 10 lekcí)
  • Taneční kurz II. (Kurz vlastního předtančení, 5 lekcí plus generální zkouška)
  • Zapůjčení jednotného společenského oděvu upraveného na míru (bílé šaty pro dámy a smoking pro pány)
  • Rukavičky pro dámy i pány (zůstávají jim jako dárek)
  • Diadémy pro dámy a motýlky pro pány (zůstávají jim jako dárek)
  • Vstupenka zdarma pro účastníky plesu je samozřejmostí

Prezentace zástupců Spolku Rakušanů v České republice, během které bude možnost blíže Rakouský ples představit, se bude konat pro vážné zájemce ve středu 5. 9. 2018 v 11:05 ve sborovně školy.

V Praze dne 3. 9. 2018                                                          Ivana Landsingerová