Salutations de l´Institut francais

V pátek 15.12.2023 jsme šli s francouzštináři druhých ročníků a sexty do Francouzského institutu. Studenti se zde měli seznámit s tím, co všechno Francouzský institut (přezdívaný Malá Francie) studentům nabízí. Věděli, že vše co zažijí, bude ve francouzštině.

Přivítala nás naše průvodkyně Institutem Lise a provedla studenty bohatě vybavenou Mediatékou, studenti zde měli čas si prohlédnout knihy, časopisy a hlavně komiksy, které je zaujaly nejvíce. Pak se k nám přidala další průvodkyně Mathilde, tentokráte studentům vyprávěla o vzdělávání a jejich možnostech ve Francii. Nabídla studentům individuální schůzky, pokud by měli zájem o studium ve Francii.
Dalším průvodcem byl Dalibor, který pověděl vše o možnostech jazykových kurzů, které Institut nabízí, právě na Institutu totiž studenti stráví jeden jazykový týden v březnu, kde bude přesně pro ně připraven program celodenních kurzů francouzštiny.
Na závěr jsme šli do Kina 35 v suterénu, kde jsme shlédli film “Les trois mousquetaires”. Jelikož se jedná o nový a v něčem jiný film, diskuze, kterou pro nás připravila Lise, opět ve francouzětině, byla zajímavá a naši francouzštináři s Lisou se ctí o filmu dokázali diskutovat.