Soutěž v pohybových skladbách 2023

Máme za sebou již 16. ročník soutěže v pohybových skladbách. Letos se soutěže zúčastnily všechny skupiny nižšího gymnázia a 9 skupin vyššího gymnázia, z nichž 6 nejlépe hodnocených postoupilo do finále a předvedlo nám svoji skladbu ještě jednou. Bylo nám ctí, že jsme zde již po třetí mohli přivítat choreografku světového formátu, paní Marcelu Šmrhovou, která byla předsedkyní 5členné poroty. Dále do lavice porotců usedla bývalá paní ředitelka Ivana Landsingerová, současná paní zástupkyně ředitele Marcela Grabmüllerová, paní profesorka Eva Neumannová, která nejen že je výtečnou tanečnicí, ale zároveň dokáže to, co se děje na jevišti, posoudit z hlediska divadelního. Porota měla i mužského zástupce, pana profesora Radka Šmída, na nějž jsme prozradili, že byl více než 10 let asistentem v taneční škole Plamínek.

Porota ocenila skvělé výkony soutěžících a hodnotila úroveň předvedených skladeb jako velmi vysokou. I letos to byla skvělá podívaná, choreografie byly nápadité, originální a většinou velmi dobře secvičené.

Zajímavé bylo hodnocení diváků – těm se nejvíce líbila choreografie, která se v hodnocení poroty nedostala ani na stupně vítězů. Porota má totiž určitá přísná kritéria hodnocení, vítězem divácké soutěže se však stala skladba, která všechny hlavně hodně pobavila, a oceněníhodné je i to, že v soutěži vystoupila opravdu celá třída.

Soutěží nás provázeli Anička Látalová a Tonda Kachlík ze septimy.