Vítězství v soutěži BrLoH 2022

Tým “Já v tom vidím kruh” z kvarty ve složení Vít Hromas, Kamilo Tomáš, Sára Šamánková a Vojtěch Černý ovládl letošní ročník Brněnské logické hry.

Ve středu 7. prosince vyrazilo brzkým ranním vlakem 8 žáků naší školy do Brna na Gymnázium tř. Kapitána Jaroše, kde se konalo finále logické soutěže BrLoH. Dva týmy “Teletubbies” (průběžně druzí) a “Já v tom vidím kruh” (průběžně sedmí v konkurenci 652 týmů z celé ČR) žáků kvarty se utkaly s ostatními finalisty ze základních škol i víceletých gymnázií v zapeklitých logických problémech, rébusech a šifrách.
Celkem se řešilo 24 úloh, organizátory postupně distribuovaných a různě bodově ohodnocených v časovém limitu 2,5 hodiny. 
Nakonec se pořadí našich týmů proměnilo a ve finále tým “Já v tom vidím kruh”, který vyřešil všechny úlohy až na jednu, porazil o prsa tým Morek Dvorek z hostitelského gymnázia. Týmu Teletubbies naopak těšně uniklo třetí místo, které přepustili témuž gymnáziu.
Děkujeme organizátorům za příval zajímavých úloh a bezvadnou organizaci této originální soutěže. Pevně věříme, že se nám podaří napřesrok opět kvalifikovat a sejdeme se opět v Brně.