Vocalissimo – pěvecký sbor Gymnázia Jana Keplera nezahálí

Letošní školní rok se nezadržitelně posouvá k závěru, je tedy nejvyšší čas, předvést program, který jsme letos nastudovali.

V minulých dnech vystupoval náš sbor hned na dvou akcích.První z nich se konala ve čtvrtek 18. května 2017 odpoledne v černošickém klubu Mana, kde nás srdečně přivítalo místní sdružení seniorů, kromě našeho standardního repertoáru (spirituály, populární písně a stará hudba) došlo i na společný zpěv lidových písní na přání posluchačů.

Druhé vystoupení se pak konalo v neděli 21. května 2017 před Novoměstskou radnicí.  Sbor zpíval na pozvání pořadatelů projektu Struny dětem – Ulice žije  [www.strunydetem.cz],  který se konal od pátku do neděle v prostorách divadla Minor a Novoměstské radnice. Vedle nás vystoupily i další studentské soubory, dívčí pěvecký sbor Chorus Pullearis a Malý jazzový soubor – oba ZUŠ Černošice. Na závěr se pak všichni spojili k provedení písní Osvobozeného divadla David a Goliáš a Klobouk ve křoví. Vocalissimo řídili: Vojtěch Frei a Roman Michálek, na klavír a flétnu  hráli: Vojtěch Frei, Ivana Kylarová a Magdaléna Kneiflová.

T. B. a com.