Úspěch v soutěži EuropaSecura

Gratulujeme studentům 2. ročníku (Vojtěch Mančuška 2.A, Maxim Višňovský 2.C) k vítězství v krajském kole a postupu do celostátního kola středoškolské soutěže EuropaSecura určené pro studenty, kteří se zajímají o mezinárodní a bezpečnostní politiku České republiky, Evropské unie a NATO.

Samotná soutěž má několik částí, v prvním kole účastníci vyplňovali znalostní test prostřednictvím internetu v omezeném čase (90 minut) a při odpovídání na otázky mohli čerpat z dostupných informačních zdrojů. Vzhledem k tomu, že naši studenti testovou část zvládli, postoupili do krajského kola, které se skládalo ze 2 částí, písemné a ústní.

Jak krajské kolo probíhalo z pohledu jednoho z účastníků?

Já, Vojta a ještě jeden náš kamarád z jiné školy jsme vytvořili bezpečnostní tým, jehož úkolem bylo (v krajském kole) podrobně zanalyzovat námi vylosovaný světový konflikt. Zabývali jsme se  KLDR. Po úspěchu v písemné části krajského kola bylo vybráno 5 týmů za kraj, které svou analýzu následně musely obhájit před odbornou porotou a ostatními bezpečnostními týmy. Z každého kraje pak postoupil nejlepší tým, který bude v termínech 10. až 14. června plnit úkoly neznámého charakteru ve vojenském újezdu Brdy ve spolupráci s Ministerstvem obrany a Armádou ČR. Z počátečních cca 520 týmů jsme se dostali mezi posledních 14, které budou v celostátním kole bojovat o proplacený zájezd do Bruselu a institucí EU. 

Konkurence především v Praze byla vskutku veliká a sám jsem byl velice rád, že zrovna my jsme byli ti, kteří postoupili do finále. Brusel vyhrávají první 3 týmy ( tj. 9 lidí) z celostátního kola, tak uvidíme, jak to dopadne :).

                                                                                                          Maxim Višňovský, 2.C

Držíme palce v celostátním kole!