Vybavení a pronájmy

Škola nabízí v pracovních dnech pronájem vybraných prostor. Dále najdete ceník a stručnou charakteristiku prostor. Pro další informace kontaktujte Jakuba Velenského na e-mailu: velensky@gjk.cz.

Hala i obě tělocvičny jsou pro letošní školní rok již plně obsazené!

Kč/hodina
V Praze 23. května 2022
AULA400–600
UČEBNA200–400
ODBORNÁ UČEBNA300–600
TĚLOCVIČNY
- sportovní hala600–900
- velká (Parléřova)400–600
- malá (Hládkov)300–400
LEZECKÁ STĚNA (celá)300
HŘIŠTĚ200
- (včetně sprch a šaten)400
Ostatní prostorydle účelu a vzájemné dohody

Sportovní hala

Sportovní hala GJKSportovní hala, která vznikla v roce 2009 pro potřeby naší školy, získala Cenu starostky Prahy 6. Na ceně pro vítěze se jednoznačně shodla odborná porota, která vybírala z deseti nominovaných staveb. „Stavba koncepčně dobře zapadá do areálu gymnázia a její zevnějšek s péčí věnovanou kvalitnímu detailu skrývá funkčně vyhovující interiéry,“ zdůvodnil architekt Luboš Pata, jeden z členů odborné poroty, výběr vítěze.
„Touto soutěží se snažíme, aby Praha 6 zůstala stále zajímavá a atraktivní,“ prohlásila starostka Prahy 6 Marie Kousalíková a dodala, že projekt zvítězil ve velmi silné konkurenci. Mezi nominovanými stavbami byla totiž například stavba nové budovy ČVUT, nízkoenergetická mateřská školka Velvarská, několik soukromých vil projektovaných renomovanými architektonickými ateliéry, zahradní domek v Šáreckém údolí či vyhlídka a pétanque Areálu volného času na Ladronce.
Z ceny máme velkou radost nejen proto, že hala úspěšně slouží od rána do večera našim studentům, sportovním jednotám a zájmovým oddílům, ale i proto, že prosazení právě tohoto projektu bylo velmi složité. Ale prosazování neobvyklých věcí nikdy není jednoduché. A na naší škole nové věci prosazujeme rádi :-).

O hale na stránkách Stavokontrol.

Lezecké centrum (stěna)

Správce stěny: Tomáš Kupka; tel. 774 148 178;  e-mail: kupka@gjk.cz

stenkaGJK_1Lezecká stěna, která se nalézá v budově našeho gymnázia je určena pro skupinu maximálně 10 lezců (mohlo by lézt současně 14 lezců, ale pro bezpečnost doporučujeme o čtyři méně) má výšku 10m. Je zde pro lezení s jištěním shora zavěšeno 7 lan, je možné také lezení s postupným jištěním (vyvádění lana). Barevně je vyznačeno celkem asi 45 cest s obtížností stupně 5 až 6, pokud nedodržujete označené cesty a „lezete po všem“, obtížnost klesá… Máme zde osmileté gymnázium a tak na „začátečníky a malé“ bereme ohled. Při návštěvě si můžete půjčit sedací úvazky, maglajz a dynamická lana s expreskami na vyvádění, lana pro jištění shora jsou na stěně stabilně.

Provozní doba: Stěna slouží přes den pro studenty ve výuce tělesné výchovy, pronajímáme ji pro veřejnost od pondělí do čtvrtka od 17:00 do 21:30, ale musíte si ji objednat předem (na tel. čísle 233 352 546-9). Pronajmout lze pouze celou stěnu za 300,- Kč, což je výhodné pro menší skupiny zájemců. Na naší stěně se leze, jako všude jinde, na vlastní zodpovědnost.