Další pozdravy z Winchester College 2017

Po nějaké době se opět ozýváme z Winchester College. Za poslední měsíc jsme nahromadili další spoustu zážitků. Ještě v lednu zažila škola hromadný exeat – jediný neprázdninový víkend v rámci termu, kdy máme volno i v sobotu. Rozhodli jsme se tedy spolu s Kryštofem podniknout krátký výlet do Cambridge a navštívit naše bývalé spolužáky – Dana Demoviče a Jirku Kučeru. Díky nim jsme se dostali i do míst, která jsou běžným turistům nepřístupná, a poznali, jak vypadá tamní studentský život.

Jen pár dní po návratu do Winchesteru se konal tradiční maškarní bál, který pro studenty College pořádala místní dívčí škola. Nutno říct, že jsme si pod slovem bál představovali trochu klasičtější a společenštější akci – místo plesu jsme se ocitli spíše na formální diskotéce. I přesto jsme si však večer nakonec užili.

Také jsme se zúčastnili speciální české večeře pořádané Mr Sparksem, bývalým velvyslencem Spojeného království a současným profesorem na Winchesteru, spolu s jeho českou přítelkyní, která nás pohostila pečenou kachnou se zelím. Večer jsme tak strávili v příjemném, místy bilingvním hovoru.

Měsíční dramatické úsilí Tomáše a jeho kamarádů z Toye’s (to je house, na kterém je Tomáš ubytován) vyústilo ve tři velice úspěšná představení komedie na motivy britského sitcomu ‘Allo ‘Allo! odehrávajícího se v období druhé světové války. Tomáš si tak zahrál roli jednoho z českých pilotů sloužících v tomto období v RAF. Nutno podotknout, že všechna představení byla plná do posledního místa!

Honza se zase naplno pustil do školních soutěží. Nejprve úspěšně prošel prvním kolem a semifinálem Kenneth Clark Prize – soutěže, jejímž cílem je připravit a přednést prezentaci o libovolném uměleckém díle. Se svým výstupem zaměřujícím se na Muchovu Slovanskou epopej a roli Ruska v ideách panslavismu tak postoupil až do prestižního finále. Začátkem března jej proto čeká další prezentace, tentokrát před ředitelem britské National Gallery, který bude předsedat hondotící porotě. Jen pár dní poté se Honza v soutěži latinské recitace umístil mezi nejlepšími čtyřmi účastníky, čímž si vysloužil honourable mention a účast na slavnostní filologické večeři. Za svou esej o empiricistické epistemologii Locka a Berkeleyho si také vysloužil speciální pochvalu od ředitele školy – ta se zde bere jako poměrně velký úspěch a pro její držitele je vyhrazena zvláštní nástěnka na hlavním nádvoří hlásající jejich jména a zásluhy.

Nakonec přikládáme také pár fotek z plesu, divadla i Trinity College.

S pozdravem,
Honza a Tomáš